Ostatnia aktualizacja - 8-XII-2017

 

Różne...

 

- Timer - analogowy moduł czasowy do zgrzewarki - 85 zł

- Trafo-cad - program do obliczania uzwojeń transformatorów sieciowych - 34,50 zł

- Shift Light - mikroprocesorowy sygnalizator zmiany biegów - 65 zł

- Ledowe oświetlenie kabiny samochodu - 25-100 zł

- Łącznik półprzewodnikowy 1 fazowy 16A / 40A - 49 zł / 65 zł

- Łącznik półprzewodnikowy 3 fazowy 16A / 40A - 99 zł / 149 zł

- Zamiennik przekaźnika JQX-29 - 30 zł / 60 zł

 

Timer - analogowy moduł czasowy do zgrzewarki

Moduł przeznaczony do sterowania czasem zgrzewu w zgrzewarkach elektrycznych. Duży zakres płynnej regulacji potencjometrami (jeden potencjometr do regulacji zgrubnej i drugi do regulacji precyzyjnej), dodatkowo skokowa zmiana zakresów regulacji. Załączanie stykiem zwiernym, na wyjściu styk zwierny i rozwierny.

Szczegółowe parametry podane w instrukcji dostępnej poniżej.  

kliknij, aby powiększyćZdjęcia przedmiotu


Instrukcja obsługi i podłączenia analogowego modułu czasowego do zgrzewarki

 

Trafo-cad - program do obliczania uzwojeń transformatorów sieciowych

 

Program TRAFO-cad to profesjonalne narzędzie do projektowania transformatorów dowolnych typów. Przy pomocy tego programu można zaprojektować transformator w oparciu o dowolny rdzeń (toroidalny, zwijany, z kształtek EI, O, M). Można dowolnie ustalać parametry takie jak napięcia wtórne i pierwotne, prądy, indukcję magnetyczną w rdzeniu, gęstość prądu, częstotliwość zasilającą itp. Program dokonuje automatycznego przeliczenia uzwojeń w oparciu o podane parametry.

Uzupełnieniem programu jest katalog wszystkich krajowych transformatorów sieciowych.
Zapoznaj się szczegółowo z programem TRAFO-cad PROF.


TRAFO-cad PROFesional jest aplikacją pracującą pod kontrolą arkusza kalkulacyjnego Excel 95 i wyższe. Umożliwia projektowanie dowolnych transformatorów (nie tylko sieciowych). Nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o wprowadzane parametry. Standardowo ustawione jest napięcie zasilające (220V), częstotliwość napięcia zasilającego (50Hz), indukcja w rdzeniu (1,2T), gęstość prądu (2,5A/mm2) - jednak wartości te można w zależności od potrzeb dowolnie zmieniać. Zaprojektowanie transformatora sprowadza się do wprowadzenia wymaganych napięć i prądów, oraz do wprowadzenia wymiarów rdzenia. W razie potrzeby można zmienić pozostałe parametry jak napięcie strony pierwotnej, indukcja w rdzeniu itp.
Program na bieżąco przelicza wszystkie parametry i podaje, czy posiadany rdzeń jest odpowiedni do danego projektu. Jeżeli tak, podaje pozostałe parametry transformatora - ilość zwojów i średnice drutów nawojowych dla każdego z uzwojeń (program umożliwia projektowanie transformatorów o maksymalnej liczbie uzwojeń wtórnych równej 15).
Program wylicza przewidywany prąd biegu jałowego oraz prąd znamionowy (po stronie pierwotnej), ponadto całkowitą moc pozorną transformatora przy założonych parametrach, oraz dla celów informacyjnych maksymalną moc pozorną możliwą do uzyskania z danego rdzenia. Oblicza minimalny wymagany przekrój rdzenia transformatora dla wprowadzonych parametrów.
Dodatkowo program oblicza sumę mocy pozornych wszystkich uzwojeń, oraz moc pozorną każdego uzwojenia z osobna. Umożliwia wydruk (na dowolnej zainstalowanej drukarce) zestawienia (w formie tabel) wszystkich wyliczonych parametrów projektowanego transformatora - podanych powyżej, oraz: przewidywaną rezystancję czynną każdego uzwojenia (przy temperaturze 20 stopni C), przybliżoną długość drutu nawojowego oraz jego ciężar.

W zestawieniu umieszczone są także wymiary i przekrój rdzenia, wymiar i przekrój okna, ilość zwojów na Volt, indukcję w rdzeniu, gęstość prądu, zestawienia mocy, prądów nominalnych i prądów biegu jałowego.
Proces projektowania przebiega identycznie dla rdzeni pakietowanych, zwijanych i toroidalnych.
Uzupełnieniem programu TRAFO-cad PROF jest wbudowana tabela z parametrami drutów nawojowych, oraz katalog około 500 typów krajowych transformatorów sieciowych.

Program dostarczany na nośniku CD wraz z imienną licencją dla kupującego, na zainstalowanie na jednym stanowisku komputerowym

  Jest też możliwość wysyłki na maila - w takim przypadku można uniknąć kosztów wysyłki płyty - wystarczy po zamówieniu przelać należność za program na nasze konto i podać maila na który ma być wysłany program.

 

Łącznik półprzewodnikowy 1 fazowy 16A / 40A

Łączniki półprzewodnikowe są zamiennikiem klasycznych elektromagnetycznych styczników. Nie posiadają jednak elementów ruchomych ani też styków, dzięki czemu pracują bezgłośnie, beziskrowo, nie generują zakłóceń przy załączaniu, nie ma problemu z wypalaniem się styków w wyniku załączania.

Fotografie poniżej przedstawiają łącznik półprzewodnikowy 1 fazowy 16A. Taki łącznik kosztuje 49zł. W ofercie mamy też łącznik 1 fazowy 40A w cenie 65 zł. Łącznik 40A wykonany jest na większym niż 16A radiatorze.

Łącznik posiada dodatkowy styk zwierny o obciążalności 1A. Może pracować z napięciami roboczymi 12-400V AC. Napięcie sterowania do wyboru zworkami - 12V / 24V / 230V / 400V AC lub DC

Tego typu łączniki można zastosować gdziekolwiek, zamiast klasycznych styczników. Np. w migomatach, grzejnikach układach sterowania itp itd.

 

kliknij, aby powiększyćZdjęcia przedmiotu


 

 

Łącznik półprzewodnikowy 3-fazowy 16A / 40A

Łączniki półprzewodnikowe są zamiennikiem klasycznych elektromagnetycznych styczników. Nie posiadają jednak elementów ruchomych ani też styków, dzięki czemu pracują bezgłośnie, beziskrowo, nie generują zakłóceń przy załączaniu, nie ma problemu z wypalaniem się styków w wyniku załączania.

Fotografie poniżej przedstawiają łącznik półprzewodnikowy 3 fazowy 16A. Taki łącznik kosztuje 99zł. W ofercie mamy też łącznik 3 fazowy 40A w cenie 149 zł. Łącznik 40A wykonany jest na większym niż 16A radiatorze.

Łącznik posiada dodatkowy styk zwierny o obciążalności 1A. Może pracować z napięciami roboczymi 12-400V AC. Napięcie sterowania do wyboru zworkami - 12V / 24V / 230V / 400V AC lub DC

Tego typu łączniki można zastosować gdziekolwiek, zamiast klasycznych styczników. Np. w migomatach, grzejnikach, układach sterowania itp itd.

 

kliknij, aby powiększyćZdjęcia przedmiotu


 

 

DesignOffice FPHU

telefon 692 588 688 (+48 692 588 688)

e-mail: biuro@migomatserwis.pl

www.regulatorytyrystorowe.pl

 Powrót do strony głównej