SHIFT LIGHT classic

wersja robocza, obszerniejsze materiały wkrótce

SHIFT LIGHT Classic to podstawowa wersja naszego shiftlight'a z jedną diodą LED. Dioda Led zapala się od ustawionych obrotów w górę, jesli obroty spadną poniżej ustawionych - dioda gaśnie. Programowanie poprzez przyciśnięcie przycisku przy zadanych obrotach - czyli rozpędzamy silnik np do 6 tys obrotów - wciskamy na moment przycisk - puszczamy i od tej chwili LED będzie się zapalała po przekroczeniu 6 tyś (i świeciła przy wyższych obrotach), kiedy obroty spadną poniżej 6 tyś LED zgaśnie.

Oto płytka urządzenia SHIFT LIGHT. Wymiary 82mm X 38mm, wysokość montażowa 18-20mm

Do złącza Z2 dołącza się kontrolkę (w zestawie czerwona super jasna LED 10mm) z obsadką montażową, i przycisk programujący. Do złącza Z1 dołączamy MINUS, PLUS po stacyjce oraz sygnał z cewki zapłonowej. Instrukcja podłączenia poniżej. Czyli wraz z płytką drukowaną otrzymujesz LED 10mm czerwony, obsadkę LEDa 10mm, złącze 4 pinowe wraz ze stykami, rezystor do LEDa i przycisk programujący - czyli to co na zdjęciach poniżej:

A TERAZ DODATKOWY SUPER SMACZEK !!!!

Mikroprocesor jest zaprogramowany tak, że DODATKOWO i ZUPEŁNIE GRATIS ;-) realizuje funkcję cyfrowego obrotomierza z dokładnością 1 obr/min !!!!!!!! Wystarczy dołączyć do płytki standardowy wyświetlacz LED - i uzyskujemy - oprócz SHIFT-LIGHT'a obrotomierz, przydatny np. w serwisie itp, taki gadżet.

taki wyświetlacz kosztuje około 20 zł jest dostępny np na allegro... Można go również zamówić u nas.

Dostępne są wyświetlacze w różnych kolorach i gabarytach - zainteresowanych prosimy o kontakt, tutaj będziemy sukcesywnie umieszczać fotografie różnych wyświetlaczy do wyboru

Fotografie powyżej przedstawiają płytkę shifta w starej wersji, ale ogólnie idea jest ta sama, wyświetlacz montujemy nad płytką shifta wykorzystując 16 pinowe złącze na płytce i na wyświetlaczu.

Standardowo - procesor jest zaprogramowany dla silnika 4-ro cylindrowego z jedną cewką zapłonową (czyli silnika posiadającego mechaniczny rozdzielacz zapłonu). Jeśli układ ma być zastosowany do innego silnika i przewidujemy zastosowanie wyświetlacza - należy przy zamówieniu podać jaki silnik -ile cylindrów i ile cewek zapłonowych, są bowiem silniki w których każdy cylinder ma swoją cewkę zapłonową. W takim przypadku urządzenie podłączamy do sygnału sterującego jedną (dowolną) cewką, procesor musi mieć odpowiedni program aby wyświetlacz wskazywał poprawne wartości.

Jeśli nie chcemy montować wyświetlacza a tylko samą diodę - wersja programu w procesorze nie ma znaczenia.

 

Cena układu 69 zł. W skład zestawu wchodzi kompletna uruchomiona płytka shift'a widoczna na fotografiach, instrukcja podłączenia i obsługi, złącze 4 pin do podłączenia LED'a i przycisku, LED 10mm czerwony clear super jasny, rezystor do LEDa, przycisk programujący.

Możliwe jest zastosowanie kilku diod LED świecących na raz - wtedy każdy kolejny LED montujemy tak jak pierwszy - przez rezystor do złącza Z2. Można również zastosować małą żarówkę 12V jak w kontrolkach.

Istnieje możliwość zamiany standardowego LEDa 10mm czerwonego na inny, np biały, niebieski, żółty, także o innych wymiarach - np. 5mm, 3mm, 8mm.

W takim przypadku prosimy o kontakt celem ustalenia szczegółów.

PONIŻEJ VIDEO jak działa ten shift